Blog

Brzydkie podwórko? Stwórz wspaniały ogród dzięki tym wspaniałym wskazówkom!

Jak wyhodować niesamowity ogród, którego zazdroszczą Ci wszyscy sąsiedzi? Oczywiście będąc niesamowitym ogrodnikiem.

Jeśli Twoje umiejętności ogrodnicze przydałyby się trochę ulepszeń lub nawet jeśli jesteś świetnym ogrodnikiem, który zawsze szuka nowych pomysłów, wskazówek i sztuczek, aby poprawić swoje umiejętności ogrodnicze, oto kilka sprytnych wskazówek dla Ciebie.Jeśli sadzisz warzywa, wybierz odmiany, które nie wymagają przetwarzania, aby je zachować. Na przykład słodkie ziemniaki i cebula będą przechowywane przez miesiące, o ile będą chłodne i suche, bez dodatkowej pracy z Twojej strony. Zmniejsza to ilość czasu, którą musisz spędzić po zbiorach.Rośliny należy chronić przed zimnem. Zimą zimno może stanowić zagrożenie dla roślin, albo zamrażając wodę w ich łodygach, albo tworząc ostre kryształki lodu, które mogą przecinać lub przebijać ważne organy. W szczególności pomidory są bardzo podatne na mróz i należy je przenieść do cieplejszego klimatu wewnętrznego lub przykryć na zewnątrz mrozoodporną szmatką.Zbieraj warzywa ogrodowe często i wcześnie. Chociaż niedojrzałe, wiele rodzajów warzyw jest bardzo smacznych w swojej młodości. Groszek łuskany, mała dynia letnia, ogórki i pączkujące brokuły można zbierać, aby utrzymać rośliny w stanie reprodukcji przez dłuższy czas. Zwiększy to również plony przy drugim zbiorze tych samych roślin.Możesz cieszyć się świeżą kukurydzą z ogrodu przez dłuższy czas w okresie letnim, wykonując kilka nasadzeń. Mniej więcej tydzień po posadzeniu pierwszych kilku rzędów wykonaj kolejne sadzenie kilku kolejnych rzędów. Gdy zbiory z pierwszego sadzenia zaczną się zmniejszać, następne sadzenie będzie zbliżało się do dojrzałości. W zależności od długości sezonu letniego w Twojej okolicy możesz wykonać kilka nasadzeń.Poznaj idealny czas na zbieranie warzyw. Każde warzywko ma swój własny czas na zbiory. Na przykład groszek powinien być zbierany raczej młody, jeśli chcesz uzyskać najlepsze smaki i konsystencję. Brzydkie podwórko? Stwórz wspaniały ogród dzięki tym wspaniałym wskazówkom!

Jednak pomidory powinny być tak dojrzałe, jak to tylko możliwe, gdy są wyciągane z winorośli, aby zapewnić jak najlepszy smak.

Dowiedz się więc, kiedy najlepiej zbierać warzywa.Aby odstraszyć wścibskie psy od niszczenia twojego ogrodu, powinieneś używać silnie pachnących substancji na całym obwodzie. Możesz nawet użyć perfum! Twój pies znajdzie ciekawsze zapachy do odkrycia gdzie indziej i zostawi ogród w spokoju.Wybór kolorowych bylin do swojego ogrodu będzie odważnym akcentem i przyniesie wiele satysfakcji przez cały sezon. Niektóre byliny o ciekawych liściach to miodunka, paproć malowana po japońsku i hosta. Rośliny te są bardzo atrakcyjne i kwitną przez wiele miesięcy. Do wyboru jest wiele odmian bylin, wystarczy wejść do Internetu i wyszukać rośliny wieloletnie, które zachowują piękny wygląd przez wiele miesięcy w roku.Rozpocznij swoje rośliny od sadzonek, aby zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy! W dzisiejszych czasach rośliny są drogie. Wiele jednak można zacząć, biorąc wycinki z innych roślin. Jedyne, czego potrzeba niektórym, to włożenie odciętych końcówek do szklanki wody. W przypadku trudniejszych gatunków wystarczy zanurzyć końce w jakimś ukorzeniającym hormonie i wepchnąć je w wilgotny piasek.Aby uzyskać najlepsze wyniki, korzystaj z tych wskazówek mądrze, ale hojnie. Posiadanie naprawdę zapierającego dech w piersiach ogrodu to coś, o czym marzy każdy ogrodnik i nie jest to tak trudne zadanie, jak się wydaje. Uczenie się sztuczek takich jak powyżej i zwracanie uwagi na indywidualne potrzeby ogrodu jest tym, co musisz zrobić, jeśli Twoim ostatecznym celem jest ogród, który przyciąga wzrok i przyprawia serca każdego miłośnika roślin.