Blog

Dlaczego warto odwiedzić Kazimierz Dolny?

Kazimierz Dolny to piękne miasteczko nad Wisłą, do którego na weekend przyjeżdża wielu turystów, znajdziemy tu bardzo ciekawą architekturę, możemy wypoczywać na tutejszym rynku, spacerować bulwarem nadwiślańskim.

Kazimierz Dolny od wielu lat przyciąga turystów ze względu na swoje wyjątkowe położenie, często odwiedzają go osoby z dużych miast, które poszukują ciszy i spokoju.

Dlaczego warto odwiedzić Kazimierz Dolny?

Kazimierz Dolny zaprasza na weekend

Kazimierz Dolny to wiele starych zabudowań, kamienice pochodzące z XVIII wieku, stare uliczki. Jest to bardzo piękne miasteczko, nastawione jest na turystów, możemy znaleźć tu bardzo wiele restauracji, hotele, pensjonaty. Okolica Kazimierza Dolnego sprzyja wycieczkom pieszym, rowerowym, warto odwiedzić górę Trzech Krzyży, skąd rozciąga się widok na cały Kazimierz Dolny oraz Wisłę. Nad miasteczkiem znajduje się zamek, obecnie możemy zwiedzać jego ruiny, jest to zamek, który powstał w połowie XIV wieku za panowania króla Kazimierza Wielkiego. Został zniszczony w czasie potopu szwedzkiego, obecnie jest otwarty dla turystów. Bardzo ciekawym miejscem jest także Baszta, która kiedyś pełniła funkcję punktu obserwacyjnego dla barek, które dowoziły zboże do tutejszych spichlerzy znajdujących się obecnie nad Wisłą. Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną może być rejs statkiem po Wiśle, w sezonie wakacyjnym odbywają się rejsy, możemy podziwiać Kazimierz z Wisły.

Bardzo ciekawym miejscem w Kazimierzu są wąwozy lessowe, posiadają głębokość nawet do kilkunastu metrów, możemy zobaczyć jak wygląda dzika przyroda, są to wąwóz Plebanka, wąwóz Małachowskiego, Korzeniowy Dół oraz Narowy Dół. Największy wąwóz Korzeniowy Dół znajduje się około 2,5 km od Kazimierza Dolnego, możemy dojść tutaj pieszo, jest to bardzo ciekawe miejsce, które z pewnością warto odwiedzić będąc w Kazimierzu Dolnym. W lecie znajdziemy tu nieco chłodu, ochrony przed słońcem, z pewnością osoby, które lubią aktywny wypoczynek, lubią długie piesze wędrówki, powinny zobaczyć wąwozy kazimierskie.

Dla wielu osób kazimierz na weekend to świetny pomysł, aby odpocząć wraz z całą rodziną, Kazimierz może zaoferować turystom wiele atrakcji, także dla dzieci. W okresie zimowym nieopodal Kazimierza działają wyciągi narciarskie, latem Kazimierz jest pięknym miejscem, aby zwiedzać wszystkie zakamarki tego urokliwego miasteczka. Z pewnością dobrym pomysłem jest spacer nad Wisłą, podziwianie tutejszej pięknej przyrody.