Blog

Skuteczne porównywanie ofert kredytów hipotecznych

Na obszarze naszego kraju można zauważyć bardzo dużą popularność różnych produktów oferowanych przez instytucje bankowe.

Do tego grona zaliczają się między innymi kredyty hipoteczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie finansowania kupna lub budowy domu albo zakupu mieszkania. Oczywiście konieczne jest spełnienie wymagań dotyczących zarobków, historii kredytowej i wkładu własnego. Dobrą wiadomością jest to, że ofert takich kredytów istnieje całkiem sporo, więc można porównać je pod kątem szans na uzyskanie finansowania oraz pod względem wielu innych istotnych parametrów.

Skuteczne porównywanie ofert kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne w Polsce i ich skuteczne porównanie

Podstawową metodą porównywania jest odwiedzanie oddziałów banków lub dzwonienie na ich infolinię w celu uzyskania informacji na temat maksymalnej dostępnej kwoty kredytu, kwoty miesięcznej raty, oprocentowania, okresu kredytowania, itp. Pozyskując takie informacje od poszczególnych banków można je gdzieś odnotować, a następnie porównać i wybrać taki kredyt, którego warunki najlepiej odpowiadają konkretnym potrzebom lub wymaganiom.

Drugim rozwiązaniem jest odwiedzanie stron internetowych banków. Bardzo często posiadają one wygodne systemy informacyjne, które umożliwiają szybkie sprawdzenie konkretnych warunków dla określonych kwot albo okresów kredytowania. Podobnie jak w przypadku kontaktu z infolinią i odwiedzaniem oddziałów banków, pozyskane informacje można porównać na własną rękę. Inną opcją jest zwrócenie uwagi na internetowe rankingi kredytów hipotecznych. Warto zainteresować się regularnie aktualizowanymi rankingami, które są układane na podstawie obecnych ofert instytucji bankowych.

Ciekawym pomysłem jest też zwrócenie uwagi na oferty przygotowane przez wyspecjalizowanych doradców kredytowych, takich jak na przykład http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/. Tacy specjaliści nie tylko wyszukują i porównują oferty dopasowane do potrzeb klientów, ale również negocjują z bankami lepsze warunki kredytowania i pomagają w załatwianiu różnych formalności, a także w kompletowaniu dokumentów kredytowych.