Blog

Wypróbuj te wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa już dziś!

Zamierzasz spróbować swoich sił w ekologicznym ogrodnictwie.

Czas jest idealny i nadszedł czas, abyś zaczął. Poniżej znajduje się mnóstwo wspaniałych wskazówek, które pomogą Ci założyć własny ekologiczny ogród.Fusy i resztki kawy można wykorzystać do odstraszania ślimaków. Jeśli masz problem z ślimakami w swoim ogrodzie, możesz je skutecznie odstraszyć kawą. Fusy z kawy możesz posypać ziemią wokół roślin lub użyć resztek kawy w butelce ze spryskiwaczem, aby bezpośrednio spryskać ślimaki.Podczas gdy Matka Natura w końcu wykona pracę niezbędną do stworzenia kompostu z podwórkowego stosu, nawet jeśli nie jest on aktywnie pielęgnowany, możesz pomóc jej, dodając do mieszanki kompostowy starter. Startery kompostu, dostępne w centrach ogrodniczych, dodają do gleby mikroorganizmy, które przyspieszają proces gnicia.Aby trzymać gryzonie, jelenie i inne nieznośne zwierzęta z dala od swojego ekologicznego ogrodu, używaj organicznych repelentów. Spray z ostrej papryki może być skuteczny. W przeciwnym razie spróbuj sprayu zawierającego mocz lub zgniłe jajka. Niezależnie od tego, czego używasz, spraye nakładaj obficie i powtarzaj je regularnie, zwłaszcza po deszczu.Świetną wskazówką przy zakładaniu własnego ekologicznego ogrodu jest posypanie nasion zmielonym mchem torfowca, aby zapobiec zrośnięciu. Zgorzelina to choroba grzybicza, która powoduje gnicie nasion i sadzonek. Jeśli twoje nasiona potrzebują światła, powinieneś posypać ten mech przed wrzuceniem nasion do mchu.Uważnie rozważ lokalizację, którą wybierzesz do sadzenia drzew. Pamiętaj, że twoje drzewa prawdopodobnie staną się ogromne. Upewnij się, że drzewa nie są sadzone zbyt blisko jakiejkolwiek konstrukcji lub fundamentu. Koszty związane z usunięciem drzewa i korzeni, które dostały się do twoich struktur, mogą być astronomiczne. Wypróbuj te wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa już dziś!

Będzie to łatwe do uniknięcia dzięki odpowiedniemu planowaniu.Chociaż na rynku dostępnych jest wiele organicznych środków chwastobójczych, często najlepszym i realnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest ręczne wyrywanie chwastów.

Jeśli będziesz za to regularnie nadążał, możesz łatwo wyrywać chwasty, zanim zakorzenią się w nich korzenie. Załóż rękawiczki i pamiętaj, aby wyciągnąć zarówno liście, jak i korzenie.Dbaj o swój kompost. Przykryj stos kompostu pokrywką, plandeką lub czarnym plastikiem. Światło słoneczne zabije bakterie, które robią kompost, więc zewnętrzne warstwy stosu kompostu wystawionego na działanie słońca nie pękną. Regularnie podlewaj stos kompostu, utrzymując go równomiernie wilgotnym. Nie podlewaj zbyt mocno, ponieważ rozmoczona kupa kompostu zgnije. Odwracaj stos co dwa do pięciu dni, aby napowietrzyć i dostarczyć bakteriom tlen. W razie potrzeby dodaj aktywator kompostowania, aby przyspieszyć proces.Jeśli chcesz mieć wspaniałe produkty ekologiczne, ale nie możesz ich samodzielnie uprawiać, koniecznie sprawdź lokalny rynek rolników. Miejsca te zawsze mają inną rotację produktów, ale zazwyczaj mają świetne ceny na jedne z najlepszych produktów, jakie można znaleźć w okolicy.Rozważ dodanie biedronek do swojego ekologicznego ogrodu. Te małe stworzenia zjedzą te mszyce i roztocza. Jeśli nie jesteś w stanie zwabić kilku biedronek do swojego ogrodu, często możesz je znaleźć na sprzedaż w małych sklepach z artykułami domowymi i ogrodniczymi. Kiedy masz kilka biedronek, często pojawi się ich więcej.Powinieneś być bardziej przygotowany do ekologicznego ogrodnictwa. Powinieneś być na dobrej drodze, aby zostać ekspertem w ogrodnictwie ekologicznym. Mamy nadzieję, że sugestie zawarte w tym artykule pomogą Ci dowiedzieć się, jak zapewnić, aby Twój organiczny ogród był energiczny i żywy.