Blog

Międzygórze – perła Sudetów

Turyści którzy lubią wycieczki górskie, lubią piesze wędrówki po szlakach z pewnością mogą odwiedzić Sudety, Znajdziemy tam bardzo wiele interesujących szlaków o różnej trudności.

Z pewnością naszą bazą wypadową może być Międzygórze, jest to miejscowość, która posiada bardzo dobrą bazę turystyczną, znajduje się na stoku Śnieżnika.

Międzygórze – perła Sudetów

Jakie atrakcje znajdziemy w Międzygórzu?

Z pewnością Śnieżnik jest miejscem skąd możemy wybrać się także na długie wycieczki, w wielu kierunkach przechadzać się po Śnieżnickim Parku Krajobrazowym, gdzie znajdziemy także takie szczyty jak Trójmorski Wierch położony na granicy polsko-czeskiej, możemy wejść na Czarną Górę. Znajdziemy tu bardzo ciekawe miejsca widokowe, możemy podziwiać przykładowo wodospad Wilczki, czy też zobaczyć zaporę wodną w Międzygórzu, która otwarta jest dla turystów.

W sezonie letnim znajdziemy także wiele szlaków po których możemy pojeździć rowerami, warto zwrócić uwagę, iż znajduje się tu wiele szlaków mało wymagających, dlatego także osoby ze słabszą kondycją mogą wybrać się na dłuższą wycieczkę. W okresie zimowym możemy znaleźć tutaj trasy narciarskie, dużym powodzeniem cieszą się trasy dla narciarzy biegowych. Z pewnością są to trasy dobrze przygotowane, dodatkowo są także odśnieżane zimą, są przygotowane dla turystów. Z pewnością możemy skorzystać z wielu atrakcji, które spowodują, iż pobyt w Międzygórzu będzie bardzo udany.

Na miejscu znajdziemy bardzo dobrą bazę noclegową, możemy znaleźć atrakcyjny pensjonat czy też hotel międzygórze jest znana miejscowością turystyczną od wielu lat. Baza noclegowa oferuje pokoje w różnym standardzie, także znajdziemy w hotelach wyśmienite restauracje. Możemy zatrzymać się przykładowo w pensjonacie Słoneczna Willa, jest to bardzo ładny hotel umiejscowiony na szlaku do Śnieżnika. Został wybudowany około roku 1900, obecnie oferuje pokoje 2, 3 oraz 4 osobowe. Na uwagę zasługuje także restauracja, która oferuje dania polskie, europejskie, gdzie możemy spróbować smacznego pstrąga.