Blog

Pomysły na zorganizowanie wieczoru panieńskiego

Wieczór panieński to wyjątkowe wydarzenie dla przyszłej panny młodej.

Jest to impreza organizowana przez grono najbliższych koleżanek tydzień bądź kilka tygodni przed ślubem. Jej celem jest dostarczenie jak najwięcej atrakcji i dobrej zabawy dla głównej bohaterki tego wieczoru.

Styl imprezy i dekoracje

Na początek dobrze jest określić charakter tego wydarzenia – czy ma to być szalona zabawa w klubie czy bardziej spokojne spotkanie z przyjaciółkami w domu bądź kawiarni. Wybór zależy tak naprawdę od preferencji przyszłej panny młodej, dlatego warto z nią uzgodnić, która forma tego wydarzenia byłaby najlepsza. W końcu to jej wieczór, zatem powinna się czuć jak najbardziej komfortowo. Niezależnie jaki styl zabawy wybierzemy, to na pewno warto pomyśleć o odpowiednich na tę okazję rekwizytach i dekoracjach. Z pewnością nie powinno zabraknąć balonów, mogą to być tradycyjne, pompowane powietrzem albo dedykowane Balony na Wieczór Panieński. Poza tym warto zadbać o stylowe dodatki jak na przykład kapelusze, opaski, wianki, naszyjniki, okulary. Aby wyróżnić bohaterkę wieczoru, koleżanki mogą przygotować dla niej specjalną szarfę oraz welon. Wszystkie te akcesoria sprawią, że wieczór panieński będzie miał niepowtarzalną atmosferę.

Pomysły na zorganizowanie wieczoru panieńskiego

Gry i zabawy

– Na wieczorze panieńskim nie może oczywiście zabraknąć gier i zabaw, są one obowiązkowym punktem w programie tej imprezy. Do najpopularniejszych z nich należą:

– Quiz dotyczący znajomości przyszłego męża – organizatorka imprezy w tajemnicy przygotowuje listę pytań dla narzeczonego. Podczas wieczoru jego bohaterka musi zgadnąć, jakie odpowiedzi wybrał jej przyszły mąż.

– Test na dobrą żonę – przyszła panna młoda dostaje zadania do wykonania, które mają sprawdzić, czy jest dobrą gospodynią.

– Sesja zdjęciowa – uczestniczki imprezy, z wykorzystaniem okazjonalnych rekwizytów, robią sobie oryginalne, śmieszne zdjęcia, które upamiętnią to wyjątkowe wydarzenie.

Pomysły na prezent

Przyszła panna młoda musi jeszcze w ten wieczór zostać obdarowana specjalnymi upominkami. Dziewczyny mogą umówić się na jeden składkowy prezent lub każda z nich kupuje coś tylko od siebie. Z tej okazji najczęściej wybór pada na bieliznę, koszulki nocne lub piżamę, ale równie dobrze może to być biżuteria, kosmetyki, książka czy voucher na zakupy. Oryginalnym pomysłem jest przygotowanie prezentu własnoręcznie, na przykład w postaci pudełka z ciekawą zawartością, do którego każda z koleżanek mogłaby włożyć jakiś drobiazg od siebie albo osobisty liścik do przyszłej panny młodej. Dobrym pomysłem są też Balony w formie bukietu. Taki podarunek stanie się także dekoracją przyjęcia i fajnym tłem do zdjęć z imprezy.