Dom

Panele to popularny wybór na podłogi

Panele laminowane stały się popularnym rozwiązaniem podłogowym do wielu pomieszczeń w domu nie tylko ze względu na korzystną cenę, ale również łatwość montażu, wytrzymałość i łatwość utrzymania w czystości.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy szeroką gamę paneli od najlepszych europejskich producentów podłóg laminowanych.

Panele to popularny wybór na podłogi

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie podłóg laminowanych?

Wspaniałą rzeczą w przypadku podłóg laminowanych jest to, że nadają się do większości obszarów domu, z wyjątkiem mokrych pomieszczeń, takich jak łazienki. Jest szczególnie popularny materiał podłogowy w miejscach o dużym natężeniu ruchu i wymagających środowiskach, takich jak korytarz i salon. Jeśli szukasz niedrogiej podłogi o wyglądzie drewna lub kamienia, współczesne panele mogą mieć również efekt płytek, a nawet marmuru. Jednak najpopularniejszym wyglądem w laminatach jest drewno o różnych odcieniach, jak również bardzo popularny wzór w jodełkę.

Oczywiście zanim zakupimy panele warto zmierzyć pomieszczenie, w którym chcemy je zainstalować, aby obliczyć potrzebną ilość materiału. Dobrym pomysłem jest również zakup dodatkowego pudełka na wypadek, gdyby było to potrzebne w przyszłości. Kupując panele, powinieneś zainwestować w najlepszą podłogę laminowaną, na jaką możesz sobie pozwolić, nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich kosztów, które obejmują podłogę laminowaną, podkład, listwy, listwy drzwiowe i okucia, a także ewentualne koszty instalacji. Jeśli panele są montowane na systemy zatrzaskowe, z powodzeniem możesz samodzielnie ułożyć podłogę.

Ocena AC to międzynarodowy standard branżowy, który określa trwałość i odporność podłóg laminowanych na ścieranie, uderzenia i plamy. To łatwy sposób na określenie jakości kupowanej podłogi laminowanej. Oceny AC laminatu wahają się od AC1 do AC6. Im wyższa ocena, tym lepszy produkt, i będzie trwać dłużej, nawet gdy panele są używane w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Więcej na temat zakupu paneli przeczytasz na stronie http://lifestajlowo.pl/panele-winylowe-na-zwrocic-uwage-podczas-wyboru-tego-rodzaju-podlogi/. Panele są dostępne w różnych grubościach od 7 do 14mm. Grubość laminatu wpłynie na trwałość, komfort, żywotność i wydajność. Im większa grubość, tym trwalszy laminat. Najczęściej stosowana grubość laminatu to 8mm i taką właśnie zaleca się kupić.