Dom

Z czego wykonane są worki do odkurzaczy?

Jeżeli posiadamy odkurzacz workowy, należy regularnie wymieniać worki jednorazowe, które należy dobrać do danego urządzenia, możemy sprawdzić przykładowo model czy też numer seryjny.

Często także w instrukcji obsługi czy też na stronie internetowej producenta możemy znaleźć informacje na temat worków, które będą pasowały do danego modelu. Należy pamiętać, iż worki różnią się wielkością, kształtem jak również rodzajem uchwytu.

Z czego wykonane są worki do odkurzaczy?

Jak wybrać wytrzymałe worki do odkurzaczy?

Często worki różnią się od siebie, pomimo iż odkurzacze oferowane są przez jednego producenta, jednak modele ze względu na kształt oraz wielkość będą wymagały zastosowania innych typów worków. Oczywiście możemy zakupić zamienniki worków, które pasują do szerokiej gamy modeli odkurzaczy, do wyboru mamy najczęściej worki papierowe oraz syntetyczne. Warto zwrócić uwagę, iż worki papierowe są mniej odporne na wilgoć, dodatkowo najczęściej są także mniej pojemne. Worki włókninowe mogą dostosować się do wielkości komory, w której umieszczony jest worek, dzięki temu możemy lepiej go napełnić.

Koszt worków papierowych jest dużo niższy niż włókninowych, jednak mogą wpływać na obniżenie mocy ssania, worki syntetyczne pozwalają na najlepszy przepływ powietrza. Dodatkowo mogą posiadać trzy lub cztery warstwy, które bardzo dobrze zatrzymują roztocza czy też pleśń, dlatego alergicy powinni wybierać worki włókninowe wysokiej jakości. Niektóre posiadają także aktywny cynk, który absorbuje wilgoć, a także zatrzymuje zapachy. Worki mogą posiadać różne uchwyty, często są to uchwyty plastikowe lub też tekturowe, w zależności od modelu odkurzacza. Warto wybierać worki, które posiadają także w uchwycie funkcje zamykania, aby łatwiej zachować czystość.

W sklepach z wyposażeniem AGD możemy nabyć różne worki do odkurzacza Stanley, także do różnych modeli odkurzaczy od innych producentów. Warto zwrócić uwagę, iż możemy zakupić także zestaw worków z filtrem, jak wiadomo filtr również należy wymieniać co pewien czas, aby moc ssania naszego odkurzacza była odpowiednia.