Panele są popularnym wyborem na podłogi w domu i biurze
Panele stają się coraz bardziej popularne i są najchętniej wybierane przez konsumentów spośród wielu rodzajów pokryć podłogowych dostępnych w sprzedaży.
Dużą zaletą jest z pewnością niezwykle łatwa metoda instalacji na zatrzask, która może być stosowana z różnymi materiałami, w tym laminatami, sztucznym drewnem i luksusowymi podłogami winylowymi. W tej metodzie poszczególne deski, lub w niektórych przypadkach płytki, łączą się na styk, tworząc gładką i równą powierzchnię, która po prostu spoczywa na podkładzie, bez klejenia czy przybijania gwoździ.
Wysokiej jakości panele podłogowe Quick-Step mają dobre opinie
Ze względu na łatwość i prostotę montażu podłogi z paneli oszczędzamy pieniądze i przyspieszamy instalację, dlatego wiele osób wybiera tego typu podłogi, które można położyć samodzielnie bez konieczności zatrudniania fachowców. Podłogi laminowane prawie nigdy nie są przyklejane do podłoża. Taka metoda instalacji pozwala podłodze reagować na zmiany wilgotności względnej w pomieszczeniu, rozszerzając się i kurcząc bez uszkodzenia. Panele podłogowe z laminatu są zwykle łączone wzdłuż krawędzi i zakończone zmodyfikowanym systemem pióro-wpust. Kształt rowków blokujących może się różnić w zależności od producenta, ponieważ istnieje kilka zastrzeżonych metod łączenia, ale instalacja jest zazwyczaj taka sama.
Podłogi z paneli zapewniają ogromną elastyczność w projektowaniu, ponieważ zarówno laminaty, jak i winyle są dostępne w setkach stylów i kolorów. Oba materiały można teraz znaleźć w stylach naśladujących drewno, kamień, ceramikę, a nawet beton. Pod panelami niezbędne jest zastosowanie specjalnego podkładu. Często jest to cienka warstwa gęstej, sprężystej pianki rozprowadzanej po podłożu. Podkład pomaga absorbować wszelkie ugięcia powierzchni podłogi i sprawia, że jest ona bardziej miękka i cicha pod stopami.
Jeśli szukasz dla siebie paneli, dobrym rozwiązaniem będą quick-step opinie są pozytywne, jest to produkt najwyższej jakości. Panele są zazwyczaj instalowane z niewielką szczeliną wzdłuż ścian, co pozwala podłodze rozszerzać się i kurczyć pod wpływem sezonowych zmian wilgotności i temperatury, zapobiegając wyboczeniu podłogi. Małe szczeliny na obwodzie pomieszczenia są zwykle ukryte za listwami przypodłogowymi.