Zdrowie

Metody efektywnej odbudowy uzębienia

O dobrym stanie zdrowia zębów świadczy ich ładny wygląd oraz bezproblemowe wykonywanie czynności, takich jak na przykład gryzienie oraz rozdrabnianie pokarmu.

Odpowiedni stan oraz brak dolegliwości zębów ma ważny wpływ również na inne organy i narządy znajdujące się w organizmie człowieka. Czasem może jednak dojść do różnego typu sytuacji, w których ludzie mogą stracić swoje zęby. Potrafią one wypaść w wyniku starości, jakiejś choroby, wypadku lub innych zdarzeń. Pozytywną informacją jest to, że na krajowym rynku działa wiele placówek medycznych specjalizujących się w wykonywaniu usług mających na celu odbudowę uzębienia pacjentów.

Metody efektywnej odbudowy uzębienia

Co warto wiedzieć o popularnych sposobach odbudowy uzębienia?

Jeśli dojdzie do utraty wszystkich zębów lub ich większej ilości, wówczas dość popularnym rozwiązaniem jest wybór odpowiednio dobranej protezy. Takie zęby sztuczne są niezwykle trwałe oraz odpowiednio dopasowane do szczęki pacjenta. Dzięki nim możliwe jest odzyskanie atrakcyjnego uśmiechu, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości normalnego, codziennego funkcjonowania. Nikogo nie powinno dziwić to, że spore grono osób młodszych i starszych, które utraciły zęby w wyniku jakichś niechcianych zdarzeń, decyduje się na protezy, które są dostępne prywatnie albo na kasę chorych.

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym dość często, gdy dojdzie do utraty pojedynczych zębów, jest umieszczanie implantów, na których osadzane są korony zębowe, takie jak na przykład Lava. Rozwiązania tego typu umożliwiają pacjentowi odzyskanie kompletnego uzębienia, które nie odbiega od pozostałych zębów pod kątem wyglądu. Wysokiej klasy korony typu Lava prezentują się atrakcyjnie, są dobrze dopasowane do szczęki pacjenta oraz nie powodują żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Oczywiście porządne korony lava na zęby poleca się również w przypadku pacjentów posiadających uszkodzone zęby (pęknięte, itp.). Odbudowa zęba z wykorzystaniem koron Lava ma istotny wpływ na estetykę uzębienia oraz ich ochronę przed różnymi chorobami i dolegliwościami. Dobrą wiadomością jest fakt, że wspomniane wyżej korony można znaleźć w ofertach wielu profesjonalnych placówek medycznych działających w Polsce.