Motoryzacja

Jak wybrać ekonomiczny ciągnik siodłowy?

Firmy transportowe które przewożą duże ilości towarów potrzebują odpowiednich ciągników siodłowych, z pewnością jedną z najpopularniejszych marek jest DAF, są to pojazdy które charakteryzują się dobrymi osiągami, posiadają silniki o niskim spalaniu.

Oczywiście możemy wybrać różne rodzaje silników, które mogą posiadać moc 410, 460 lub 510 koni mechanicznych. Dodatkowo silniki sprzężone są z nowoczesnymi skrzyniami biegów, może być to automatyczna skrzynia AS Tronic, która posiada wiele nowoczesnych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie spalania.

Jak wybrać ekonomiczny ciągnik siodłowy?

Popularny model ciągnika siodłowego

Jednym z najbardziej popularnych modeli jest DAF XF 460, w tym wypadku ciągnik siodłowy korzysta z silnika PACCAR MX-13 Euro 6, który dopasowany jest do wymogów emisji spalin Euro 6. Jest to bardzo trwały oraz niezawodny silnik, który oferuje także wysoki moment obrotowy 2300 Nm. Nowe modele DAF posiadają podwozie, które zostało stworzone aby uzyskać jak największą ilość przestrzeni, w tym przypadku można zastosować układy oczyszczania spalin, katalizator SCR, w ten sposób możemy uzyskać czystsze spaliny. Oczywiście znajdziemy tutaj zbiornik AdBlue który może posiadać pojemność nawet 140 l.

Oczywiście możemy zastosować różne naczepy, może być to naczepa typu firanka, gdzie możemy ładować towar na paletach z obu stron, także zabudowy stałe, cysterny, dzięki temu możemy przewozić towary różnego przeznaczenia. Oczywiście dostępne są także naczepy niskopodwoziowe, przeznaczone do transportu ciężkiego sprzętu. Mogą być to przykładowo koparki, spychacze, różnego rodzaju sprzęt budowlany oraz rolniczy.

DAF oferuje różne modele z serii XF, które będą posiadały różne silniki oraz skrzynie biegów. Warto zwrócić uwagę, iż jest to chętnie wybierany model pośród innych od producentów takich jak Scania, Man, Mercedes. Obecnie możemy zakupić także ciągnik używany, z pewnością możemy znaleźć wiele modeli kilkuletnich, które są w bardzo dobrym stanie, które możemy zastosować w naszej firmie.