Blog, Handel

Jak poprawnie przechowywać biżuterię?

Garderobę damską tworzą nie tylko ubrania, ale również wszelkiego rodzaju dodatki, dzięki którym stylizacja staje się kompletna i nabiera charakteru. Dodatki to zarówno torebki, saszetki, paski, apaszki, jak i wyroby biżuteryjne, czyli wszelkiego rodzaju broszki, akcesoria do włosów, bransoletki, naszyjniki, kolczyki i pierścionki. Jeśli chcemy, by biżuteria zachowała piękny wygląd, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób, w jaki ją przechowujemy.

Biżuteria sztuczna a oryginalna biżuteria włoska

Zasady przechowywania biżuterii są takie same, niezależnie od materiału, z jakiego dany produkt wykonano. Faktem jest jednak, że niewłaściwie przechowywanie biżuterii znacznie szybciej zaszkodzi wyrobom sztucznym, aniżeli biżuterii dobrej jakości, jaką oferuje salon jubilerski Labizu. Oryginalna biżuteria włoska to produkty wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, ze złota, srebra, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, ale również z wysokiej jakości stali szlachetniej. Na uwagę zasługuje również staranność wykonania i ciekawe wzornictwo. Kupując taką biżuterię, otrzymujemy produkt na lata. Tymczasem błyskotki z targu czy marketu bardzo szybko tracą kolor i blask, szybko się odkształcają i przestają wyglądać atrakcyjnie. Nie jest to biżuteria, z której można korzystać latami, choć właściwy sposób przechowywania na pewno w jakiś sposób wydłuży żywotność sztucznej biżuterii.

Biżuteria ze złota i srebra – przechowywanie

Biżuterię należy przechowywać w taki sposób, by była bezpieczna. Oczywiście nie chodzi tu wyłącznie o ochronę drogocennych błyskotek przed ewentualną kradzieżą. W pierwszej kolejności biżuterię należy zabezpieczyć przed działaniem wody, kosmetyków, środków chemicznych i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pamiętajmy, że biżuterię należy zdjąć za każdym razem, gdy planujemy przystąpić do prac domowych, do sprzątania, prania ręcznego, gdy zamierzamy uprawiać sport albo wziąć prysznic. Biżuteria ze złota dobrze znosi działanie delikatnych detergentów, ale lepiej nie kusić losu i przed przystąpieniem do ww. czynności odłożyć ją w bezpieczne miejsce. Bezpieczne, czyli takie, z którego nie spadnie, nie zostanie rozerwana lub zgnieciona.

Najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania biżuterii są specjalne szkatułki i kuferki. Dobrze, jeśli ich wnętrze zostało wyściełane miękką tkaniną. Dobrze również, jeśli znajdują się tam różnego rodzaju przegródki, dzięki którym poszczególne pierścionki, bransoletki i kolczyki mogą być od siebie odseparowane.

Szkatułki, woreczki czy torebki strunowe?

Przechowywanie biżuterii na tzw. stojakach na biżuterię albo na specjalnych tackach ma sens, jeśli są to przedmioty, które użytkujemy naprawdę często. Jeśli każdego dnia zakładamy ten sam naszyjnik i ten sam pierścionek, nie musimy na noc chować biżuterii do szkatułek. Niemniej nie należy pozostawiać jej w łazience. Biżuterię warto chronić przed działaniem wilgoci.

Jeśli błyskotki chowamy na dłużej, skorzystajmy ze szczelnych opakowań. Nieistotne, czy będzie to woreczek z tkaniny, torebka strunowa, czy szkatułka. Ważne natomiast, by każda rzecz miała swoją torebkę, swoją przegródkę, swój woreczek, co zapobiegnie powstawaniu zarysowań i ochroni łańcuszki przed splątaniem.