Blog, Handel

Gdzie kupić etykietę ostrożnie szkło?

W obecnych czasach odbywa się wysyłka różnych towarów, zaczynając od ubrań, a na drogich sprzętach elektronicznych kończąc — wysłać można tak naprawdę wszystko. Jednak niektóre towary wymagają wyjątkowej ostrożności, m.in. szkło. Jak wysłać szklane elementy? Czy etykieta ostrożnie szkło się przydaje? I gdzie w takim razie można ją zakupić?

Specjalnie traktowane przesyłki

Szkło zaliczyć można do elementów, które należy traktować w sposób specjalny, czyli ostrożny. Chodzi bowiem o to, aby w trakcie wysyłki, nic nie stało się z elementami, jakie można znaleźć w środku. To dlatego szklane elementy potrzebują zabezpieczenia do środka, jak również na zewnątrz. Tymi zewnętrznymi elementami są naklejki. Etykiety ostrzegawcze można zamówić w specjalnych drukarniach, czy sklepach z opakowaniami, które w swojej ofercie mają także inne naklejki, jakie wykorzystywane są nie tylko podczas wysyłek.

Naklejki ostrzegawcze

Ostrożnie szkło” to nie jedyna etykieta, która zaliczana jest do grona ostrzegawczych. Oprócz tego można wymienić także „fragile” lub „góra/dół”. Co ciekawe, do dyspozycji jest także samo słowo „ostrożnie” z wykrzyknikami lub bez. Można zamówić kilka rodzai takich naklejek, aby żadna osoba nie miała problemu z oznaczeniem przesyłki, gdzie znaleźć mogą się nie tylko szklane, ale także kruche elementy.

Wysyłka delikatnych przedmiotów

Delikatne, szklane przedmioty można łatwo zepsuć. Jeżeli ktoś nie zadba o ich opakowanie, w trakcie przewozu dojdzie do ich uszkodzenia. Uwaga! Uzyskanie odszkodowania od firmy kurierskiej może nie być takie łatwe, jeżeli klientowi zostanie udowodnione to, że nie zadbał on o prawidłowe zapakowanie. Oto kilka zasad, których należy dopilnować.

  • Całość zawsze należy zapakować do twardych opakowań — mogą być one wykonane z tektury.

  • Nie można zapomnieć także o tym, aby w środku umieścić materiał amortyzujący. Musi on być także odporny na ściskanie. Najlepiej sprawdzają się tzw.piankowe chrupki. Dzięki temu nie będzie trzeba obawiać się, że szklane elementy będą się przesuwać w trakcie wysyłki.

Ostrożnie! To szkło!

Na zewnątrz należy umieścić wyżej wspomniane naklejki. Nie może to być tylko jedna, ale kilka naklejek, które tak naprawdę powinno się umieścić z każdej strony. Tylko dzięki temu można zyskać pewność co do tego, że będzie ona łatwo dostrzegalna dla osób, jakie będą odpowiedzialne za przewożenie wszystkich towarów. Należy liczyć się z tym, że kurier może doliczyć dodatkową opłatę za to, że zostanie mu powierzona przesyłka, którą można zaliczyć do kruchych i wymagających specjalnego potraktowania.