Blog

Dobry sposób na wybranie zapachu perfum

Wybierając perfumy chcemy aby oddawały one naszą osobowość, posiadały nuty, które się spodobają, oczywiście warto zwrócić uwagę także na trwałość, możemy wybrać wodą toaletową i wody perfumowanej.

Oczywiście w perfumeriach możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów perfum opartych o różne nuty, zatem każdy może wybrać zapach odpowiedni dla siebie

Dobry sposób na wybranie zapachu perfum

Jak wybrać ładne i trwałe zapachy?

W perfumeriach czy też w drogeriach będziemy mieli do wyboru wiele różnych zapachów, które będziemy chcieli porównać. Z pewnością próbowanie wielu zapachów po kolei nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ nasz zmysł węchu po wypróbowaniu dwóch lub trzech zapachów nie będzie mógł właściwie ocenić danej kompozycji. Najlepszym pomysłem będzie rozpylenie na naszej skórze, musimy pamiętać iż zapach uwalniany jest z czasem. Dlatego też możemy powąchać rękę po godzinie, sprawdzić jaki zapach będziemy wówczas uwalniany. W ten sposób będziemy mogli ocenić trwałość danych perfum czy też wody.

Długość utrzymywania się zapachu zależy od tego jaki rodzaj wybierzemy, w przypadku wody kolońskiej będzie to zapach, który utrzymuje się przez kilka godzin, woda toaletowa utrzymuje się przez od 2 do 5 godzin woda perfumowana będzie utrzymywała się do 6 do 8 godzin. Natomiast jeżeli wybierzemy oryginalne perfumy o dużym stężeniu olejków wynoszącym do 30% wówczas zapach możemy czuć przez 12 godzin czy nawet przez całą dobę. Oczywiście warto zwrócić uwagę na cenę, często najbardziej korzystne są wody toaletowe. Jeżeli nie chcemy aby zapach był zbyt intensywny, wybieramy perfumy przykładowo do pracy, wówczas woda toaletowa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Na rynku dostępne są także zapachy, które przypominają zapachy oryginalne najlepszych marek, możemy wybrać przykładowo perfumy meskie ferrari, jest to bardzo znany zapach. Z pewnością zamienniki mogą być dobrym pomysłem, jeżeli chcemy sprawdzić czy dany zapach będzie nam się podobał, możemy wykorzystać perfumy z inspiracji, sprawdzić czy będą nam odpowiadały, kiedy będziemy je nosili przez cały dzień.