Blog

Butelka filtrująca do wody

Jeśli korzystasz z butelki filtrującej, pewnie poznałeś już możliwości, jakie daje to niezwykłe rozwiązanie.

Jeśli nie, to zanim przejdziemy do najważniejszego elementu tego tekstu, a mianowicie do wymiany filtra w butelce, ustalmy, co możesz zyskać, sięgając już dziś po swoją butelkę z filtrem:
– zapewnisz sobie wygodę (smaczną wodę możesz mieć zawsze pod ręką)
– wydajność (jeden filtr jest w stanie oczyścić aż 150 litrów wody miesięcznie – usuwając nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, co więcej filtr węglowy nie wypłukuje minerałów, które zawiera woda kranowa (głównie magnez i wapń)
– oszczędzasz czas i pieniądze (nie musisz kupować wody w jednorazowych opakowaniach)

Butelka filtrująca do wody

Gdy wiesz już jakie korzyści płyną z butelki filtrującej, czas przejść do naszego głównego tematu, czyli wymiana filtra w butelce Dafi. Poznaj proces krok po kroku (wymiana filtra w butelce w 5 krokach):

KROK 1
Umyj wszystkie elementy butelki filtrującej Dafi, użyj do tego wody do temperatury maks. 50 stopni oraz płynu do mycia naczyń. Przy okazji pamiętaj, że butelki z filtrem nie można myć w zmywarce oraz zalewać wrzątkiem.

KROK 2
Wypłucz filtr węglowy (naturalny, powstały z łupin orzecha kokosowego) pod bieżącą wodą przez 30 sekund. Następnie napełnij butelkę filtrującą w 2/3 zimną lub letnią wodą kranową. W środku umieść filtr węglowy i zakręć ustnik.

KROK 3
Spora część już za tobą, sam widzisz, że wymiana filtra w butelce Dafi jest prosta i przyjemna. Teraz energicznie kilka-kilkanaście razy wstrząśnij butelką filtrującą. Uwaga! Woda może przybrać szarawy odcień od węgla (znajdującego się w filtrze), ale niczym się nie przejmuj to całkowicie naturalne zjawisko. Teraz wylej całą wodę i przepłucz butelkę filtrującą.

KROK 4
Powtórz krok drugi, a mianowicie napełnij butelkę w 2/3 zimną wodą, umieść w środku filtr i zakręć ustnik. Nad zlewem mocno naciśnij butelkę i wylej całą wodę przez ustnik. Przepłucz butelkę i raz jeszcze powtórz ten proces.

KROK 5
Na koniec napełnij butelkę filtrującą zimną wodą kranową, umieść filtr węglowy i zakręć ustnik. Wymiana filtra w butelce Dafi zakończona! Woda nadaje się do picia, a więc ciesz się smakiem przefiltrowanej wody kranowej. Pamiętaj, o regularnej comiesięcznej wymianie filtra, ponieważ tylko wtedy masz gwarancję pełnej skuteczności. Boisz się, że zapomnisz? Już dziś pobierz aplikację MOJE DAFI i korzystaj z pełni możliwości!

Wymiana filtra w butelce Dafi w innej wersji? Wejdź na stronę hhttps://www.youtube.com/watch?v=3Yxh2TZwZOsi zobacz wideo z ambasadorką Dafi!